VR – Budúcnosť VR a nové technológie v roku 2019

VR – Budúcnosť VR a nové technológie v roku 2019

Rozšírená realita sa posúva vďaka veľkým korporáciám vpred. Môže sa jednať o riešenia pre firmy a zlepšenú komunikáciu, konektivitu medzi pracovníkmi. Hologramy, ktoré sú vložené do priestoru a vedia s nimi užívatelia interagovať ako to je v prípade HoloLens 2, ktoré sú najbližším dostupným AR headsetom už v roku 2019 s veľkou podporou online riešení a cloudom Azure.

Postupne sa ku tomuto lídrovi v rozšírenej realite pridávajú aj ďalšie firmy ako napríklad Epson so svojou rozšírenou realitou pre drony, Google so svojim riešením s Google okuliarmi.

Na druhej strane spektra augmentovania nášho vnímania sveta sú okuliare pre virtuálnu realitu. Odvetvie, ktoré bolo primárne zamerané na hráčsku komunitu a obsah pre spotrebiteľov. HTC VIVE so svojimi novými zariadeniami mieri primárne na firmy a využitie v businesse.

Virtuálna realita sa dá využiť rôznymi spôsobmi. Spôsoby akými firma JHservices využíva možnosti VR nájde v týchto článok:

Nová virtuálna realita HTC VIVE Pro HMD Enterprise je mierená pre podniky, ktoré chcú mať najkvalitnejšiu, najlepšiu virtuálnu realitu s maximom funkcií.

Nová technológia SteamVR 2.0, ktorá je nástupcom predchádzajúcej verzie, obohacuje a pridáva množstvo funkcionalít oproti predchádzajúcej verzii. Možnosť pohybu v priestore o veľkosti 7M x 7M oproti 3,5M x 3,5M, nové ovládacie prvky a presnejšie snímanie zariadenia.

Zatiaľ najvýznamnejšie prepojenie Virtuálnej Reality a využitia nielen v podnikových aplikáciách a zaškoľovaní pracovníkov na virtuálnych pracovných linkách, je spojenie VR a umenia.

24. Októbra 2019 až 24. Februára 2020 bude v Musée du Louvre v Paríži prístupná výstava, ktorá zahŕňa aj virtuálny zážitok Mona Lisa: Beyond the Glass (Mona Lisa: za Sklom).

Viac ako 20000 ľudí si príde pozrieť na Mona Lisu za deň. Mona Lisa je uchovaná v ochrannom spevnenom obale kvôli jej krehkosti. Vďaka VR dokáže Louvre preniesť svojich návštevníkov za sklo a ukázať im príbeh tohto diela a toho ako bolo vytvorené.

Záujemci, ktorí majú Virtuálnu Realitu si vedia tento zážitok vychutnať aj z pohodlia svojho domova.

Virtuálna Realita je ďalším stupienkom nielen vyučovania, zaškoľovania a vzdelávania. Firmy a podniky ale aj štátne inštitúcie vedia a majú možnosť vytvoriť niečo nové, zaujímavé vo svojom obore.

  • Automobilky – Zaškoľovacia linka pre nových pracovníkov
  • Školstvo – Vyučovanie predmetov geografie, angličtiny, histórie, umenia a ďalšie
  • Podniky – Komunikácia, organizácia a správa systémov

Možnosti Virtuálnej Reality boli kedysi obmedzené káblom, ktorý bol pripojený k zariadeniu ale aj toto obmedzenie už nie je aktuálne. Každým rokom sa technológia VR a AR posúva ďalej a je dôležité pozerať sa na možnosti, ktoré nám ponúka aktualizovaná technológia každý rok.

Odkaz na podujatie v angličtine.

Ďaľšie riešenia

2019-09-25T13:43:36+00:00